کد خبر: 3817996
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
گروه سیاست و اقتصاد ـ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس از راه‌اندازی میز حمایت از کسب و کارهای نوپا در این استان خبر داد.

به گزارش ایکنا از فارس، یدالله رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس امروز، 19 خردادماه در بررسی چالش‌های فعالیت نخبگان و موانع تولید دانش بنیان در فارس از راه‌اندازی میز حمایت از کسب و کارهای نوپا خبر داد و گفت: این میز در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مستقر شده است.
وی بیان کرد: دانش بنیان کردن اقتصاد از محورهای جدی اقتصاد مقاومتی است و تجاری خوبی هم در دنیا در این زمینه وجود دارد.
این مقام مسئول با تصریح اینکه در ستاد اقتصاد مقاومتی محوریت بر روی این موضوع قرار داده شده است، افزود: در چشم‌انداز 1404 بر این موضوع و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در پیشبرد برنامه‌های استان تأکید شده است.
رحمانی با تأکید بر اینکه دولت تدبیر و امید توجه به دانش بنیان کردن اقتصاد را سرلوحه کار خود قرار داده است، گفت: در این حوزه شاهد پیشرفت‌های خوبی هم بوده است به طوری که تعداد واحدهای فناوری دو نیم برابر شده، تولید اشتغال سه برابر شده است و همچنین تعداد شرکت‌های دانش بنیان از 7 به 153 شرکت رسیده است.
معاون استاندار فارس با یادآوری اینکه سالانه هفت میلیون دلار صادرات شرکت‌های دانش بنیان در فارس داریم، گفت: تعداد شرکت‌های موفقی که حمایه شده و از پارک‌ها خارج شده‌اند از 50 به 280 شرکت رسیده است و میزان محصولات تجاری‌سازی از 188 به 2 هزار محصول رسیده است.
وی از فعالیت 211 دانشگاه، مرکز آموزش عالی و پژوهشی در فارس خبر داد و گفت: با توجه به قابلیت‌هایی که داریم باید جایگاه ما به مراتب بهتر شود.
رحمانی با بیان اینکه مقدمات راه‌اندازی سومین کارخانه نوآوری در میان استان‌های کشور در فارس فراهم شده است، گفت: در این راستا جلساتی هم در استانداری تشکیل شده و تفاهم نامه هم تهیه شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اظهار کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مصوب کرده است که 3 کمیته خاص مسئول بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان شود که نتایج آن در کارگروه اقتصاد و دانش بنیان استان مطرح می‌شود.
وی با تصریح اینکه یکی از کارگروه‌های ما اقتصاد مقاومتی است که جلسه آن دیروز محوریت پارک علم و فناوری برگزار شد، گفت: یکی از دغدغه‌های شرکت های دانش بنیان فروش محصولات است که در شورای برنامه‌ریزی استان مصوب کردیم دستگاه‌های اجرایی اولویت خرید خود را از تولیدات این شرکت‌ها قرار دهند.
رحمانی همچنین بیان کرد: در بحث اعتبارات اشتغال پایدار یکی از رسته‌های ما فناوری اطلاعات است که طرح‌های بسیار خوبی از محل این اعتبارات مصوب شده و عقد قرارداد انجام شده است تا دریافت تسهیلات داشته باشند.
وی با بیان اینکه نیازمندی‌های بخش صنعت و دستگاه های اجرایی را احصا کردیم که به مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان آن‌ها را مطرح می‌کنیم، گفت: تأکید ما بر این است که به دانشمندان جوان اعتماد کنیم زیرا تجربه نشان داده است که هر وقت به جوانان اعتماد کردیم موفقیت‌ها بیشتر بوده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: