کد خبر: 3814351
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
گروه سیاست و اقتصاد ـ نماینده ولی فقیه در استان فارس ضمن گرامیداشت فرارسیدن سوم خرداد، حماسه آزادسازی خرمشهر را نشان از سرشت پاك ايرانيان مسلمان دانست.

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، 3 خردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن گراميداشت حماسه آزادسازي خرمشهر در سوم خرداد ٦١ نيز بيان كرد: اين روز يادآور حماسه بزرگي در تاريخ انقلاب اسلامي است؛ ٤٥ كشور با هم متحد شدند تا خرمشهر را از تصرف ايران بيرون بياورند اما جوانان و زنان ما ايستادند و با كمال قدرت اين شهر را از دشمنان پس گرفتند و ثابت كردند كه مردم ما پيروان حيدر كرار هستند.
وي، حماسه آزادسازي خرمشهر را نشان از سرشت پاك ايرانيان مسلمان دانست كه به تأسي از امام علي(ع)، دوستدار خداوند و پيامبر(ص) هستند.
نماينده ولي‌فقيه در فارس ادامه داد: امروز زير پرچم امام علي(ع) نيروهاي مسلح از سپاه و ارتش و بسيح و نيروي انتظامي با هم متحد و مشت فولاديني شده‌اند كه هر دشمني بخواهد گوشه‌اي از اين خاك را بگيرد به خاك كوبيده و نابود خواهند شد.
امام جمعه شيراز همچنين در بخشي از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به قرارداشتن در آستانه شب‌های قدر، به بیان ویژگی‌های این شب‌ها پرداخت و گفت: خداوند در قرآن مي‌فرمايد «ما قرآن را در شبي مبارك و با بركت نازل كرديم»؛ شبي كه در دهه آخر ماه رمضان قرار داد اما اينكه کدامیک از روزهاي ١٩، ٢١ يا ٢٣ ماه رمضان است، مشخص نيست.
وی بر لزوم توجه بیشتر به اعمال نیک در شب‌های قدر، نظیر اقامه نماز، به جا آوردن نمازهای قضا و مستحب و توجه به مستمندان و پرداخت زکات و ... را در این شب‌ها تاکید کرد.
آيت‌الله دژكام بیان كرد: متاسفانه امروز فضاي تبليغاتي دنيا به گونه‌اي است كه حتي اگر وارد قبرستان هم شويم باز هم ممكن است به مرگ فكر نكنيم، در حالي كه مرگ یک واقعيت است و نمي‌توان از آن فرار كرد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار داشتن در سال رونق تولید و لزوم ایجاد اشتغال در این سال گفت: طي جلسات زيادي كه با مسئولان متولي برگزار شده با يك حساب ساده سر دستي متوجه خواهيم شد كه در همين اوضاع فعلي اقتصادي در استان بيش از سي هزار شغل مي‌توان ايجاد كرد و اگر نشد ضعف مديريتي است.
وی با بیان اینکه وضعيت معيشت مردم بيش از حد طبيعي شور شده كه ناشي از ضعف مديريت است، گفت: ضعف مديريت در موضوع معيشت مردم معضلاتي ايجاد كرده است.
آیت‌الله دژکام با تصریح اينكه فاصله‌اي بين ارز اعلامي با ارز نيمايي وجود دارد، افزود: جا‌به‌جايي كه در تصميم گيري‌هاي دولت رخ مي‌دهد مبالغ زيادي پول به وجود مي‌آيد كه در فضاي امروز بايد صرف رسيدگي به اقشار كم درآمد شود.
امام جمعه شيراز خواستار ثبات در تصميم گيري‌هاي مالي، مقررات و چارچوب گ‌هاي اقتصادي شد و بیان کرد: در فضاي فعلي، استکبار جهاني فضايي را براي ما ايجاد كرده كه نه يك آرايش جنگي نظامي بلكه آرايشي اقتصادي، رواني و رسانه‌اي است و به نوعي مي‌خواهد مقاومت مردم را در هم بشكند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: آن‌ها خيال پوچي كردند، خیالی كه در فتح خرمشهر و جنگ هشت ساله ديدند كه در انجام آن ناتوان هستند.
وی با یادآوری این نکته که دشمن از در ایمان و باور مردم وارد شده است، معطوف کردن توجه مردم به کشف حجاب و سگ‌گردانی از سوی رسانه‌های دشمن را نظانه‌هایی از جنگ دشمنان علیه باور و اعتقادات مردم ایران دانست و گفت: بازي كردن در زمين دشمن مشكلي را پيش مي‌آورد كه خودشان و حاميانشان هم نمي‌توانند آن را جمع كنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: