کد خبر: 3813937
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
گروه اجتماعی ـ برنامه‌های صدا و سیمای مركز فارس به‌مناسبت بزرگداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در بخش‌های مختلف سیما و رادیو اعلام شد.

به گزارش ایكنا از فارس، فرشید باغبان‌منش، معاون سیمای صدا و سیمای مركز فارس امروز، اول خردادماه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر به تشریح ویژه برنامه‌های این روز پرداخت و گفت: برنامه ترکیبی به نام «شهری در آسمان» به مدت 50 دقیقه و ویژه برنامه «آزادسازی خرمشهر» شامل پلاتو، سرود، خاطره‌گویی، وله و گفت‌وگو با پیشکسوتان به تهیه‌کنندگی حجت شهیدی و کارگردانی فرزاد کشاورز و سالروز فتح خرمشهر، تماشاگه‌راز، مهرو ماه، نگاه روز، کاشانه مهر از برنامه‌های تولیدی این مرکز است.
وی، مستندهای روایت فتح خرمشهر، محمد نبودی، ویژه آزادسازی خرمشهر، زمین زندگی، رژه فتح خرمشهر، قرارگاه بی قرار، توجاودانه تاریخی، سمفونی خرمشهر، موشن گرافیک خونین شهر، موشن گرافیک کلیپ فتح خرمشهر، نور هدایت (بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری)، سرودهای شهر بیدار، پایگاه مقاومت و پیروزی، فتح‌المبین، خیبر، شهرفدا، شهرعشق، خونه عشق، حوالی عشق را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان كرد.
به گفته باغبان‌منش، ویژه برنامه فتح خرمشهر، نخل سبز، نسل پاک، خرمشهر شکوه دلنشین، نخل ایستاده، خاک تب‌دار، شهر خدا، خرمترین شهر، پلاک عاشقی، کربلای 5، فرشته، اینجا خونمه، محمد نبودی، قطره آبی باران، قلب من، بانگ مقاومت و پیروزی از دیگر برنامه‌های سیمای فارس به مناسبت این روز هستند.
همچنین یاسر جمالی، معاون صدای فارس نیز گفت: رادیو فارس در روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر علاوه بر اینکه در عمده برنامه‌های خود به فراخور ساختار برنامه به این موضوع می‌پردازد.
وی افزود:‌ ویژه برنامه «سلام خرمشهر» از ساعت 9 تا 11 روز جمعه که در این برنامه در باره حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر و نقش مردم و نیروهای استان فارس در این حماسه گفت‌وگو می‌شود با دعوت دوتن از فرماندهان دوران دفاع مقدس با بحث های کارشناسی در باره این روز غرورانگیز و همچنین خاطرات آن روز به این واقعه مهم در دوران دفاع مقدس که نقطه عطفی در تاریخ کشورمان است می‌پردازد.
جمالی ادامه داد: ارتباط با مرکز آبادان، سرود و ترانه‌های حماسی و گزارش‌های مردمی از بخش‌های این برنامه است که اسماعیل حسین‌زاده تهیه‌کنندگی، ورهرام قطب جهرمی گویندگی و احسان کیانی گزارشگری آن را برعهده دارند.
معاون صدای مرکز فارس بیان كرد: ویژه برنامه‌های نسیم سحر، بهار دلها، خرمشهر سلام، نارنجستان، مجله فارس، افق‌های روشن، نمایش بلند، رویدادهای هفته، شهر آزاد، حماسه بزرگ، حماسه آزادی، شهر خدا از دیگر برنامه‌های رادیو فارس است.
وی اظهار كرد: ویژه برنامه 25 دقیقه‌ای که با استفاده از زبان روایت به آزادسازی و شکل‌گیری عملیات بیت‌المقدس اشاره می‌کند و سعی دارد با صدای شاهد و موسیقی های متناسب اطلاعاتی از سوم خرداد 61 را به شنوندگان القا کند.
جمالی اضافه كرد: همچنین ویژه برنامه 15 دقیقه ای که با استفاده از جملات کوتاه و گزیده‌ای ازصحبت‌های شهیدان و خاطره‌گویی از آن روزها رشادت و غیرت شهیدان را یادآور می‌شود به تهیه‌كنندگی فریبا کاتب نیا و گویندگی آرش جمال‌الدینی از برنامه‌های دیگر رادیو فارس است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: