کد خبر: 3813580
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
گروه اجتماعی ـ معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه حضرت احمدبن موسی(ع) با بیان اینكه بافت تاریخی شیراز از قدیم‌الایام یك بافت مذهبی بوده است، گفت: تعداد زیادی از مساجد در این بافت وجود دارد كه هم‌اكنون هم رونق دارند.

به گزارش ایكنا از فارس، میلاد امیری‌نژاد، معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه حضرت احمدبن موسی(ع) امروز، 31 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینكه یكی از فعالیت‌های این قرارگاه انجام فعالیت‌های عمرانی برای محرومیت‌زدایی از مناطق كمتر برخوردار است، گفت: یكی از سرفصل‌های 17 گانه‌ای كه در این قرارگاه لحاظ شده است، احداث و مرمت مساجد است.
وی با یادآوری این نكته كه بافت تاریخی شیراز از قدیم‌الایام یك بافت مذهبی بوده است كه تعداد زیادی مساجد در مناطق مختلف این بافت وجود دارد و هم‌اكنون این مساجد رونق دارند، افزود: هر كدام از مساجد بافت تاریخی در بخشی فعالیت دارند لذا یكی از برنامه‌های ما نیز مرمت مساجد این مناطق هم بوده است.
امیری‌نژاد با بیان اینكه در سال گذشته كار مرمت تعداد زیادی از مساجد در مناطق كمتر برخوردار شیراز انجام شد، افزود: یكی از برنامه‌های مهم كار احداث مساجد در مناطقی است كه جمعیت زیادی در آن قرار دارد كه در این راستا اقداماتی نیز انجام داده‌ایم.
معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه حضرت احمدبن موسی(ع) ادامه داد: شب گذشته، 30 اردیبهشت‌ماه همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، در منطقه محروم و سیل‌زده شهرك سعدی با حضور مسئولان و مردم، كنگ احداث مسجد و حسینیه امام حسن مجتبی(ع) به زمین زده شد و امیدواریم كه با كمك خیران و دستگاه‌های دولتی بتوانیم این مسجد را به زودی به بهره‌برداری برسانیم.
وی اظهار كرد: آن چیزی كه مشخص است این است كه احداث مساجد به صورت كلی باید بر اساس نیاز و درخواست اهالی یك منطقه صورت گیرد تا مساجد بتوانند در چند سرفصل مذهبی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت كنند.
امیری‌نژاد با یادآوری نقش مساجد در دین اسلام گفت: مسجد، پایگاه اصلی تمام فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی از صدر اسلام بوده است و اصلاً انقلاب اسلامی ما برخاسته از مساجد بود و در مساجد بود كه بنیان‌های انقلاب به خصوص در دوران دفاع مقدس حفظ و تثبیت شد لذا ما هم باید تلاش كنیم ابعاد مختلف این پایگاه را در این برهه از زمان حفظ كنیم به همین دلیل یكی از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت خود را به سوی مساجد معطوف كردیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: