کد خبر: 3813516
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز استان فارس با حضور ۹۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در هفته سوم خرداد برگزار می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، صدرالله‌ زین‌العبادی، رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت آموزش و پرورش فارس امروز، 31 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران گفت: پس از برگزاری مرحله منطقه‌ای سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز به میزبانی 14 منطقه در سطح استان فارس، از 10 هزار نفر شرکت‌کننده در این مرحله، حدود 900 دانش‌آموز دختر و پسر موفق به راهیابی به مرحله استانی این مسابقات شدند.
وی افزود: این مسابقات در دو بخش آوایی وپژوهشی برگزار شد که بخش آوایی آن شامل رشته‌های اذان، قرائت ترتیل و تحقیق، مداحی، حفظ عمومی و حفظ ویژه شامل حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و همچنین حفظ کل قرآن است.
رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت آموزش و پرورش فارس بیان كرد: در بخش پژوهشی این مسابقات نیز دانش‌آموز در زمینه انشای نماز، احکام، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و تفسیر قرآن با هم به رقابت پرداختند.
زین‌العبادی گفت: مرحله استانی این مسابقات نیز درهفته سوم خردادماه 98 به‌مدت دو روز در شهر شیراز برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان منتخب این مرحله در دو گروه دختران و پسران به رقابت می‌پردازند تا در نهایت 74 نفراز آن‌ها به عنوان منتخبین استانی به مسابقات کشوری اعزام شوند.
وی یادآور شد: مرحله کشوری این مسابقات در هفته دوم تیرماه و هفته اول مردادماه 98 برگزار می‌شود که میزبان بخش آوایی آن شهر زنجان و میزبان بخش پژوهشی نیز مشهد مقدس است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: