کد خبر: 3813180
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
گروه فرهنگی ـ آیت‌الله لطف‌الله دژكام طی پیامی از مردم استان فارس برای مشاركت در نهمین جشنواره ملی كتابخوانی رضوی دعوت كرد.

به گزارش ایكنا از فارس، به‌مناسبت برگزاری نهمین جشنواره كتابخوانی رضوی، آیت‌الله لطف‌الله دژكام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز پیامی صادر كرد كه در آن آحاد مردم استان فارس را برای شرکت در نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی دعوت کرده است.
در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«وَمَا یسْتَوِی الْأَعْمَى وَالْبَصِیرُ...؛ و نابینا و بینا یكسان نیستند...» (آیه 58 سوره غافر)
ما مسلمانان پیرو پیامبری هستیم که معجزه جاویدان او کتاب است و این امت همواره به کتابدانی و کتابخوانی افتخار می‌کرده‌اند. رسم ایرانی‌ها نیز چنین بوده است که زمانی که خانواده‌ها گرد هم جمع می‌شدند، ‌کتاب می‌خواندند و مغازه‌هایی که مشتری نداشتند برای جلب مردم شاهنامه خوانی می کردند.
این رسم دیر زمانی است که در خانواده‌های ما به فراموشی سپرده شده است و تلاش جمعی لازم است که دوباره کتاب و کتابخوانی را به دل خانواده‌های ایرانی برگردانیم؛ در این راه برگزاری برنامه‌ها و مسابقات با موضوع کتاب می‌تواند جرقه‌ای باشد برای اینکه مردم شریف ایران یک گام به سمت کتاب که بهترین هدایت‌کننده آدمی است، بردارند.
در این راستا همزمان با ماه مبارک رمضانی، خبر آغاز نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور مسرت بخش بود. جشنواره‌ای که دو امر مبارک را ترویج می‌کند؛ کتاب و کتابخوانی و آشنایی با منش ائمه معصومه علیه‌السلام را و هیچ موضوعی برای ترویج مطالعه بهتر از پرداختن به امور دینی ما و راه و روش بزرگان اسلام که به حقیقت شیوه کامل حیات طیبه و سعادت است، وجود ندارد.
برگزاری این جشنواره در سال گذشته در استان فارس با همراهی 39 هزار کتابخوان رضوی مایه مباهات بود؛ امسال بخشی برای حرم سوم اهل بیت(ع) نیز در این جشنواره درنظر گرفته‌اند و کتاب مفیدی با موضوع زندگی «حضرت احمدبن موسی(ع)» در این جشنواره معرفی شده است. همین نکته کافی است که عموم مردم ولایتمدار استان فارس که همواره میزبانی از امین ولایت و کسب عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) را بزرگ‌ترین افتخار خود می‌دانند، در این رویداد به ولی نعمتان خود ادای دین کنند.
اینجانب ضمن قدردانی از برگزاری چنین برنامه‌های ارزشی که با آرمان‌های دینی و ملی ما همراه و همسو است و همواره جزو تأکیدات و دغدغه های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است، این نکته را یادآور می‌شوم که یکی از دلایل تأثیرگذاری جشنواره‌های فرهنگی و ارزشی همچون کتابخوان رضوی تداوم آن است و جشنواره کتابخوانی رضوی باید در سال‌های آینده با جدیت دنبال شده و تبلیغات آن به صورت گسترده‌تر انجام شوم.
در پایان از تمامی مردم استان فارس برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت می‌کنم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: