کد خبر: 3813174
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر نقطه عطف در دفاع مقدس است، از اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه به‌مناسبت سالروز بزرگداشت این پیروزی در استان فارس خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، حمیدرضا گرامی، دبیرستاد بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر استان فارس امروز، 30 اردیبهشت‌ماه با بیان اینکه از جمله تاریخی حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد می‌توان به ارزش و بزرگی عملیات بیت‌المقدس پی برد، گفت: عملیات بیت‌المقدس نقطه عطف و یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین عملیات دوران دفاع مقدس بود که جریان جنگ را تغییر داد و باعث تقویت روحیه پیروزی در رزمندگان شد که به‌همین مناسبت بیش از 100 برنامه در سطح استان فارس در سال جاری برگزار خواهد شد.
وی افزود: عملیات بیت‌المقدس یکی از مهم‌ترین عملیات‌های کلاسیک دفاع مقدس بود که طی سه مرحله‌ به سه هدف مهم از جمله آزادسازی شهرهای خرمشهر و هویزه، آزاد کردن جاده خرمشهر و رسیدن به مرزهای بین‌المللی صورت گرفت و یگان‌های استان فارس نیز نقش ویژه در این عملیات داشتند.
گرامی با تصریح اینكه تیپ 55 هوابرد، المهدی(عج) سپاه، یگان‌های ارتش و تیپ امام سجاد(ع) سپاه استان فارس در این عملیات حضور داشتند، گفت: استان فارس بیش از 330 شهید در آزادسازی خرمشهر تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.
مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با بیان اینکه در این عملیات ویژگی‌هایی از جمله وحدت و تعاملی که بین نیروها بود، ایمان و اعتقاد قوی رزمندگان و رهبری حضرت امام خمینی منجر به پیروزی ملت ایران شد، گفت: در این عملیات حدود شش هزار کیلومتر مربع از خاک کشور که در ابتدای جنگ به اشغال درآمده بود، آزاد شد و 19 هزار اسیر و 30 هزار کشته و مجروح از دشمن گرفته شد.
گرامی افزود: عملیات بیت‌المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد نقطه عطف و نماد پیروزی ما در تاریخ دفاع مقدس بود و این پیروزی بزرگ معادلات سیاسی و نظامی دشمنان انقلاب اسلامی را بر هم زد و همه دنیا ناباورانه به پیروزی ما نگاه می‌کردند.
دبیرستاد بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر استان فارس بیان كرد: حماسه فتح خرمشهر ثمره جهاد در راه خدا، ایثار و از خودگذشتگی، پیروی از امام و رهبری بود و رزمندگان با ایمان به خدا و روحیه جهادی و انقلابی در برابر دشمنان ایستادگی کردند.
وی ادامه داد: مبارزه با دشمن هیچگاه اتمام نیافته است و تنها میدان جنگ از جبهه‌های نظامی به مباحث اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای و تحریم تغییر کرده است و امروز باید با وحدت و روحیه حماسی در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کرد و در این جنگ پیروز و سربلند شد.
گرامی اظهار كرد: امنیت، آسایش، آرامش، عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی نتیجه از خودگذشتگی و فداکاری شهدا، جانبازان و ایثارگران است.
وی با بیان اینکه امسال ایام‌الله بزرگداشت آزادسازی خرمشهر، طی چهار روز از یکم تا چهارم خرداد انجام می‌شود، گفت: روز اول خرداد به نام رسانه، دفاع مقدس و مقاومت، روز دوم خرداد با عنوان روز شهدا و ایثارگران پیروان ولایت، روز سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی و روز چهارم خرداد به عنوان روز دزفول روز مقاومت و پیروزی و با شعار «ما پیروزیم» نامگذاری شده‌اند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گفت: برنامه‌های بزرگداشت سوم خرداد اکثراٌ به صورت مشترک با همکاری سازمان‌ها، نهادها و ادارات برگزار می‌شوند که از جمله برنامه‌های می‌توان به سخنرانی مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح و پیشکسوتان دفاع مقدس به عنوان سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه، عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا و شهدای گمنام در سراسر استان، حضور راویان و پیشکسوتان دفاع مقدس به مدارس و ادارات، فضاسازی شهری با توجه به همزمانی با ایام ماه مبارک رمضان و شب‌های لیالی قدر اشاره كرد.
وی همچنین سرکشی از خانواده شهدای عملیات بیت المقدس، برگزاری آیین‌های تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان عملیات بیت‌المقدس، برگزاری یادواره‌های شهدا، برنامه ویژه تلویزیونی و رادیویی سوم خرداد توسط صدا و سیمای استان، نشست تخصصی کارشناسان رسانه و دفاع مقدس، بازدید اقشار مختلف از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و برپایی نمایشگاه‌های عکس و کتاب دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در فارس اعلام كرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: