کد خبر: 3813115
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
در فارس صورت می‌گیرد؛
گروه فرهنگی ـ مدیركل زندان‌های فارس با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره ملی كتابخوانی رضوی در این استان گفت: به مددجویان شرکت‌کننده در این جشنواره تسهیلات قضایی و رفاهی تعلق می‌گیرد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی كتابخانه‌های عمومی فارس، حشمت‌الله حیات‌الغیب، مدیركل زندان‌های فارس امروز، 30 اردیبهشت‌ماه از اعطای تسهیلات قضایی و رفاهی به مددجویان شركت‌كننده در نهمین جشنواره كتابخوانی رضوی خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی لازم جهت اجرای نهمین دوره جشنواره مسابقات رضوی در بین مددجویان، خانواده‌ها، کارمندان و کارکنان وظیفه زندان انجام شده است.
وی با بیان اینكه در دوره‌های گذشته جشنواره کتابخوانی رضوی، اداره‌کل زندان‌ها مشارکت گسترده‌ای را در این جشنواره داشته است، افزود:‌ در هشتمین دوره این جشنواره که سال گذشته برگزار شد، بیش از 2100 نفر از مجموعه زندان در جشنواره شرکت کردند که عمدتاً زندانیان بوده‌اند و علاوه بر هدایای نقدی، از تسهیلات قضایی برخوردار شدند.
حیات‌الغیب با تصریح اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم از طریق اداره فرهنگی و تربیتی و تبلیغات برای حضور حداکثری زندانیان در این دوره از جشنواره انجام شده است، گفت: در راستای ارتقای انگیزه زندانیان برای مطالعه بیشتر و شرکت در جشنواره همانند سال‌های گذشته تسهیلات قضایی و رفاهی همچون مرخصی، اشتغال به صورت رأی باز، آزادی مشروط و ... با نظر مراجع قضایی، به افراد شرکت کننده تعلق می‌گیرد.
مدیركل زندان‌های فارس با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های سازمان زندان‌ها در راستای اصلاح و تربیت، کاهش آسیب و کاهش نرخ بازگشت به زندان، مطالعه کتاب و اجرای برنامه‌های کتابخوانی در زندان‌هاست، گفت: با توجه به اینکه اوقات فراغت زندانیان زیاد است پرداختن به مطالعه هم از استرس و فشارهای روحی و روانی آنان می‌کاهد و هم سبب افزایش اطلاعات و سطح آگاهی عمومی آنان می‌شود و مسابقات کتابخوانی رضوی جایگاه ویژه‌ای دارد و در اعطای امتیازات برابر آئین‌نامه و مقررات زندان‌ها بسیار مؤثر خواهد بود.
به گفته وی شناخت سیره رضوی گام مهمی است در جهت تغییر افکار، رفتار و گفتار زندانیان و طی نظرسنجی‌های انجام شده در بین زندانیان، برگزاری این مسابقات تأثیر بسزایی در پر كردن اوقات فراغت زندانیان و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه داشته است.
یادآور می‌شود، هم‌اكنون 15 کتابخانه مشارکتی در مجموعه زندان‌های فارس وجود دارد و مشغول به فعالیت هستند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: