کد خبر: 3812648
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
گروه فرهنگی ـ مدیركل ارشاد فارس از هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران استان دعوت کرد که با مشارکت در جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، حضور حداکثری مردم استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) را در این جشنواره رقم بزنند.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌كل كتابخانه‌های عمومی فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس امروز، 28 اردیبهشت‌ماه با بیان اینکه نگاه جامعه فرهنگ و هنر قبل از هرچیز به کتاب است، گفت: خانواده بزرگ فرهنگ و هنر، اهالی قلم و رسانه‌های جمعی همه در جایی به یک نقطه مشترک می‌رسند و آن نیز مرکز ثقلی به نام کتاب و خواندن است. شاید رسالت هنرمندان و اهالی قلم در این راستا یعنی ترویج فرهنگی کتاب و کتابخوانی و معرفی کتاب‌های فاخر به مردم بیش از دیگر گروه‌ها باشد.
وی با تأکید بر اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یک الگوی مناسب برای ترویج کتابخوانی است، اضافه کرد: خبر برگزاری نهمین دوره جشنواره رضوی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) منتشر شده است و این نشان می‌دهد که جشنواره کتابخوانی رضوی در هشت دوره گذشته تجربه موفقی بوده و جای خود را در میان عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی گسترده است.
این مقام فرهنگی در استان فارس، جشنواره کتابخوانی رضوی را از برکت وجود امام رضا(ع) در ایران دانست و گفت: تلاش جمعی برای آشناکردن هرچه بیشتر مردم با این جشنواره و دعوت برای خواندن کتاب‌های فاخر و آموختن سیره و منش رضوی، به گونه‌ای وظیفه تمامی افرادی است که در جایگاهی تأثیرگذار قرار گرفتند که در این میان نقش دوستداران فرهنگ و هنر، هنرمندان، اهالی قلم و انجمن‌های مردمی ترویج فرهنگ کتاب تأثیرگذارتر است.
سهرابی با تأکید بر اینکه جشنواره ملی شعر رضوی نیز آغاز شده است، گفت: برگزاری این دو جشنواره در کنار یکدیگر به پویایی هر دو کمک خواهد کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پایان با بیان اینکه مشارکت اهالی فرهنگ و هنر در ترویج جشنواره‌های رضوی ضروری است، گفت از تمامی هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه و نویسندگان و شاعران دعوت می‌کنم که با مشارکت خود در جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج آن، زمینه حضور حداکثری مردم استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) را رقم بزنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: