کد خبر: 3804225
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
گروه فرهنگی ــ اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس برگزار و در آن چهره‌های برتر سال در عرصه‌های مختلف هنری معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش ایكنا از فارس، آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی در فارس، عصر دیروز، 26 فروردین‌ماه همراه با رونمایی از تازه‌ترین دستاوردهای هنرمندان فارس و تجلیل از چهره‌های برتر سال هنر اسلامی استان در شیراز برگزار شد.
محمد كرم‌اللهی، رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی فارس در این مراسم گزارش کوتاهی از روند برپایی سومین هفته هنر انقلاب اسلامی ارائه کرد و گفت: خوشبختانه سومین هفته هنر انقلاب در سراسر استان فارس به خوبی برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت.
وی با تمجید از استاندار فارس در همراهی با این رویداد بزرگ و آیت‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در همگامی و رهنمون کردن برگزارکنندگان هفته هنر انقلاب اسلامی عنوان کرد: تمام دستگاه‌ها بی‌‌ادعا و با عزمی راسخ در برگزاری این هفته مشارکت کردند.
بنا بر این گزارش، كتاب كالبدشناسی طنز در شعر متعهد انقلاب اسلامی در چهلمین سال پیروزی انقلاب نوشته فاطمه تسلیم‌جهرمی از جمله كتاب‌های شاخصی بود كه در این مراسم رونمایی شد.
این كتاب دارای چهار فصل و شامل چرایی طنز انقلاب، بلاغت و ساختار طنز در ادبیات انقلاب، محتوا و مضامین طنز و معرفی شاعران رسمی و متعهد انقلاب طی دو دهه قبل و چهار دهه بعد از انقلاب است.
كتاب دفاع مقدس در آیینه رمان نوجوان امروز نوشته آرزو حقیقی، مسئول كانون پرورش فكری كودك و نوجوان شهرستان نی‌ریز نیز از دیگر كتاب‌هایی بود كه در این مراسم به عنوان تازه‌ترین دستاوردهای حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس رونمایی شد.
حقیقی در حاشیه این آیین با بیان اینكه ادبیات همیشه در خدمت تعلیم و تربیت و پویایی و انسان سازی در جامعه بوده و هست، خاطرنشان كرد: با توجه به شرایط كنونی و گذشت زمان زیادی از جریان دفاع مقدس، نسل انقلاب امروز جای خود را به نسل جدید داده و از این رو ضروری است كه دست به آثاری زده شود كه با پاسداشت ادبیات انقلاب، آن را به نسل‌های آینده منتقل كرد.
شناسنامه داستان نویسان فارس(جلد اول) نوشته مجیدخادم، مجموعه شهرهای عاشقانه ایوب پرنده‌ها نوشته پریچهر كوهنورد، مجموعه شعر سهم ارادت نوشته پروانه نجاتی، مجموعه نقدهای شاعران انقلاب تحت عنوان فراتر از خط كشی‌ها نوشته هاشم كرونی، مجموعه مقالات انتقادی تحت عنوان كتاب شعر نوشته عبدالعلی دست‌غیب، از دیگر كتاب‌هایی بود كه در این مراسم رونمایی شدند.
در این مراسم ضمن تقدیر از نویسندگان جدیدترین آثار هنری انقلاب اسلامی فارس، از برترین چهره‌های سال هنری استان نیز تجلیل شد كه در آن از بهرام میرزایی، هنرمند تئاتر مهنا و محمدصادق علیپور، هنرمند عرصه هنرهای نمایشی نیز تقدیر شد.
سیدحسن حسینی ارسنجانی، هادی فردوسی، ایوب پرندآور، غلامرضا كافی، سعید صادقی، علیرضا اسدپور، سهیلا نیك‌سرشت، عمران جمالی، محمد محمودی نورآبادی به ترتیب چهره‌های برتر سال هنر انقلاب اسلامی استان در عرصه‌های ادبیات داستانی، ادبیات كودك و نوجوان، شعرانقلاب اسلامی، پژوهش، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای تصویری، موسیقی و سرود، ادبیات پایداری معرفی شدند.
انتهای پيام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: