کد خبر: 3803856
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
محمدرضا پورزرگری:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ قاری بین‌المللی كشورمان یكی از اولویت‌های قرآنی در سال جدید را بحث توجه به دانش‌آموزان و معرفی استعدادهای قرآنی دانست و بر لزوم توجه صدا و سیما به این مسئله تأكید كرد.

محمدرضا پورزرگری، قاری بین‌المللی كشورمان، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، در پاسخ به اینكه در سال جدید چه اولویت‌های قرآنی را باید با توجه به شرایط موجود و نبود بودجه‌های قرآنی در نظر گرفت، گفت: یكی از اولویت‌های ما بحث توجه به دانش‌آموزان است، یعنی باید آنان را در مدارس ‌با قرآن آشنا كرده و تعلیم قرآن آن‌ها را جدی گرفته و با جلسات قرآنی آشنا كرد.
وی با تأكید بر اینكه باید استعدادهای قرآنی را كشف كنیم، افزود: باید تلاش كنیم تا كسانی كه بضاعتی در كار تلاوت قرآن، علاقه و توانایی و ظرفیتی دارند شناسایی شوند و برای آن‌ها برنامه‌ریزی ویژه‌ای شود.

صدا و سیما، استعدادهای قرآنی را معرفی كند
پوزرگری از اساتید این فن نیز خواست تا به صورت ویژه استعدادهای قرآنی را دریابند و با آنان در جلسه عمومی و خصوصی كار كنند در ادامه گفت: باید این استعدادهای قرآنی از سوی صدا و سیما به مردم معرفی شوند.
‌قاری بین‌المللی كشورمان ادامه داد: مانند دهه 70 كه جواد فروغی توانست موجی را ‌میان نوجوانان ایجاد كند و خیل عظیمی از نوجوانان ما جذب قرآن شدند، می‌توانیم از طریق معرفی استعدادهای قرآنی باز هم موج ایجاد كنیم.

مجدداً موج قرآنی در جامعه ایجاد كنیم
وی یادآور شد: اكنون ظرفیت‌های بسیار خوبی ‌میان نوجوانان داریم كه صداهای خوبی دارند و با تلاوت‌های خود می‌توانند هم سن و سال‌های خود و حتی سایر اقشار جامعه را جذب قرآن كریم و آنان را وارد تلاوت كنند تا با مفاهیم قرآن آشنا شوند لذا باید این موج قرآنی در جامعه مجدداً پمپاژ شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: