کد خبر: 3744267
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ زمان برپایی سومین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی باز هم به تعویق افتاد.

برپایی نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی فارس؛‌ شاید وقتی دیگر

به گزارش ایكنا از فارس، قریب یك و نیم سال از زمان آخرین برپایی نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی كه در تاریخ 14 اسفندماه سال 95 برگزار شده بود، می‌گذرد و علی‌رغم وعده‌های بسیار مسئولان هنوز هم زمان دقیق برپایی سومین نشست آن مشخص نیست.
بعد از پیگیری‌های مكرر خبرگزاری ایكنا برای برپایی نخستین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی در طی سال‌های گذشته بالاخره با همكاری نهاد نماینده ولی فقیه و اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نخستین و دومین نشست این شورا در سال 95 و به فاصله یك و نیم ماهه‌ای از یكدیگر برپا شدند.
در آن زمان ریاست این شورا به عهده مرحوم آیت‌الله ایمانی، نماینده سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و دبیری بهزاد مریدی، مدیركل سابق ارشاد فارس بود اما در دوره جدید كه آیت‌الله لطف‌الله دژكام به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و صابر سهرابی به عنوان مدیركل ارشاد فارس مشغول به فعالیت شده است، هنوز خبری از برپایی این نشست نیست.
وقفه یكساله‌ای كه در برپایی این نشست رخ داد بعضاً به دلیل كسالت حال مرحوم آیت‌الله ایمانی بود اما در دوره جدید باز هم پیگیری‌های ایكنا برای برپایی این نشست از لحظه معارفه مدیركل ارشاد فارس تاكنون همچنان ادامه دارد و تقریباً نشست و برنامه‌ای نیست كه در این باره خبرنگار ايكنا مطالبه برپایی نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی فارس را نداشته باشد.
پیش از این مدیركل ارشاد فارس و همچنین رئیس جدید گروه قرآن و عترت ارشاد فارس وعده‌هایی درباره زمان برپایی این نشست داده بودند كه محقق نشد و ما همچنان منتظر تحقق این وعده هستیم.

پاسخ رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس
احمدرضا نداف، رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس در پاسخ به خبرنگار ایكنا درباره تعویق زمان برگزاری این نشست گفت: دلیل تأخیر برپایی این نشست انجام برنامه‌ریزی‌های جدید برای این شوراست چون بناست دو سه كارگروه جدید به این شورا اضافه شود.
وی ادامه داد:‌ ما می‌خواهیم با دستورالعمل‌های جدیدی وارد شورای توسعه فرهنگ قرآنی شویم و عملكرد این شورا تنها منحصر به برگزاری جلسات نباشد.

دهه دوم محرم؛ زمان تقریبی برپایی سومین نشست شورا
نداف درباره زمان برگزاری این نشست نیز گفت:‌ سومین نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی در دهه دوم محرم و تقریباً‌هفته اول مهرماه امسال برگزار خواهد شد.
با توجه به اهمیت ماهیت شورای توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان شورای بالا دستی كلیه فعالیت‌های قرآنی انتظار می‌رود كه مسئولان همان‌طور كه نسبت به سایر جلسات شوراهای مختلف اهتمام ویژه دارند، درباره برپایی این نشست نیز اهتمام ویژه داشته باشند چرا كه فرهنگ یك نظام اسلامی نشئت گرفته از قرآن است بنابراین توجه بیش از پیش به این مسئله جهت ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی و به تبع آن اعتلای فرهنگ قرآنی در جامعه از جمله درخواست جامعه قرآنی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: