کد خبر: 3728345
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
گروه فرهنگی ـ استاندار فارس در آخرین شب اجرای نمایش گروه تئاتر معلولان جسمی باران، حضور یافت و با اهدای و خرید کتاب «کیمیای هستی» مبلغ پنج ملیون تومان را برای حمایت از فعالیت هنری معلولان اهدا کرد.

حمایت پنجاه ملیون ریالی استاندار فارس از فعالیت هنری معلولان

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، اسماعیل تبادار، استاندار فارس به‌همراه ابراهیم فروزانی، معاون گردشگری و امور زائرین استانداری و صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آخرین شب اجرای نمایش گروه تئاتر معلولان جسمی باران با موضوع «راز درخت مقدس» حضور یافت و با خرید تعدادی از کتاب‌های شفیعی کدکنی با عنوان «کیمیای هستی» مبلغ پنج ملیون تومان را برای رونق هر چه بیشتر این هنر و یاری رساندن به جامعه معلولان، اهدا کرد.
بر اساس این گزارش، گروه تئاتر و کنسرت موسیقی راز درخت مقدس این نمایش را به نویسندگی داوود کیانیان و طراحی و کارگردانی حمید کیانیان از ۱۰ تا ١٦ تیرماه با هنرنمایی معلولان جسمی در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس به روی صحنه برده که بازیگرانی چون مریم شمس، مریم سلیمان خواه، ملیحه همایونی، شهاب مهدی‌زاده، مرتضی جوانشیر، ریحانه دشتکی، زهرا باباجانی، شیما اسکافی، طیبه صداقت و زهرا چاهی، همراهی می‌کردند.
اسماعیل تبادار، استاندار فارس پس از دیدن نمایش راز درخت مقدس در سخنانی با اشاره به توانمندی‌های معلولان در حوزه‌های مختلف علمی، اجتماعی و هنری گفت: هنر تئاتر مانند سایر هنرها ابزاری برای توانبخشی به معلولان محسوب می‌شود که به‌همین دلیل حمایت و تقویت آنان در این حوزه لازم و ضروری است.
وی با تقدیر از اجرای خوب گروه تئاتر و کنسرت موسیقی «راز درخت مقدس« افزود: به رغم اینکه برخی فکر می‌کنند ناتوانی جسمی عیب قلمداد می‌شود، اما امروز معلولان نشان دادند پشت این معلولیت جسمی اندیشه و اراده ای بزرگ نهفته است.
استاندار فارس با بیان اینكه اندیشه بزرگ در ظاهر نهفته نیست بلکه در باطن نهفته است و معلولان این موضوع را ثابت کردند و یادآور شد: خوشبختانه بر اساس گزارش‌های ارایه شده مردم فرهنگ دوست فارس استقبال خوبی از این نمایش داشته‌اند که این استقبال جای تقدیر دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: