کد خبر: 3506144
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
موسوی:
گروه فعالیت‌های قرآنی: مسئول دارالقرآن‌الکریم تبلیغات اسلامی فارس از برپایی 17 دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در سال گذشته در این استان خبر داد.
سیدحمید موسوی، مسئول دارالقرآن‌الکریم تبلیغات اسلامی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان برپایی دوره‌های تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم است، گفت: در سال گذشته 17 دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن در فارس برپا شد.
وی با بیان اینکه 340 نفر در این دوره‌ها شرکت کردند، افزود: 280 نفر از بانوان و قریب 60 نفر از آقایان در این دوره‌ها مشارکت کردند ضمن اینکه ظرفیت هر کدام از این‌ دوره‌ها بین 15 تا 25 نفر است.
موسوی اظهار کرد: شرکت‌کنندگان بعد از اتمام این دوره‌ها باید در 6 آزمون شرکت کنند، دو آزمون عملی و 4 آزمون کتبی است که طراحی سئوالات آن‌ها در اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان طراحی می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه در خصوص آزمون‌های اولیه حضور ممتحین مجازی که تأییدیه لازم را از سازمان دارالقرآن کریم دارند الزامی است، گفت: بحمد الهی تاکنون موفق به اعطای گواهینامه پایان دوره 17 نفر از شرکت‌کنندگان این دوره‌ها از سوی سازمان دارالقرآن‌الکریم شده‌ایم.
رئیس دارالقرآن‌الکریم تبلیغات اسلامی فارس با تصریح اینکه افرادی که دارای این گواهی‌نامه‌ها هستند می‌توانند در سطوح عمومی به آموزش قرآن کریم بپردازند، گفت: به زودی 33 گواهی‌نامه نیز در رشته‌های معلم روخوانی، تجوید و حفظ از سوی سازمان دارالقرآن‌ الکریم وصول خواهد شد.
وی در پایان گفت: مجری این دوره‌های تربیت معلم مؤسسات قرآنی دارای مجوز فعالیت نظیر مؤسسه نور هدایت ارشاد ثقلین، مؤسسه منتظران ظهور گل نرگس بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: