کد خبر: 3485165
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
گروه اجتماعی: کمپین مردمی که نقش بسیار مهمی در معرفی روستای لایزنگان به عنوان روستای دوستدار کتاب ایران داشت خود را «کتاب یاوران» نامید تا از این پس با این نام فعالیت‌های خود را برای ترویج کتابخوانی ادامه دهد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، محمود بصیری، رئیس شورای اسلامی روستای لایزنگان گفت: کمپین مردمی که نقش بسیار مهمی در معرفی روستای لایزنگان به عنوان روستای دوستدار کتاب ایران داشت خود را «کتاب یاوران» نامید تا از این پس با این نام فعالیت‌های خود را برای ترویج کتابخوانی ادامه دهد.
وی ابراز کرد: کمپین مردمی روستای لایزنگان در همه زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت می‌کند و طرح‌ها و برنامه‌های گسترده همین کمپین بود که توانست عنوان برتر دومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب را نصیب لایزنگان کند.
بصیری افزود: با توجه به کسب این عنوان، اعضای کمپین تصمیم گرفتند در همه برنامه‌های خود به کتاب نقش محوری بدهند تا زمینه برای به دست آوردن عنوان برترینِ برترین‌ها در جشنواره سوم نیز فراهم شود.
رئیس شورای اسلامی روستای لایزنگان گفت: بر همین اساس کمپین «کتاب یاوران» پس از شناسایی چند خانوار کمتربرخوردار،  در اقدامی جالب به نیازمندان روستا کتاب اهدا کرد.
این فعال فرهنگی در ادامه به تشریح این اقدام پرداخت و گفت: در تمام سبد کالاهای عیدانه‌ای که برای این خانوارها تدارک دیده شده بود یک یا چند کتاب قرار گرفت تا علاوه بر استفاده این خانواده‌ها، این موضوع به همه اهالی گوشزد شود که کتاب همچون سایر اقلام معیشتی برای ادامه حیات ضروری است.
بصیری در پایان گفت: امسال در جشنواره گل و گلاب روستای لایزنگان که بزرگترین مزرعه دیم ارگانیک گل محمدی جهان را دارا است، برنامه‌های متعددی با محوریت کتاب برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: