کد خبر: 3471950
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸
گروه اجتماعی: 37 سال پیش بود که دل‌های ملت ایران در چنین روزی با شوری وحدت‌آفرین هم‌نوا شد و به استقبال امام و پیر طریقشان آمد. او که با آمدنش مژده بوی بهار را سر داد و اینجا بود که دل‌ها همگی، آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد، را نجوا کردند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، بار دیگر بهار آمد. بهاری فجرآفرین که در دل زمستان سرد و تاریک تاریخ شاهنشاهی ایران، نور و گرما تابید و قندیل‌های یخ زده ظلم و ستم را آب کرد و تلألؤ امواج نورانیش دل‌های مستضعفین جهان را شاد و سرزنده کرد.
درست 37 سال پیش بود که دل‌های ملت ایران در چنین روزی با شوری وحدت‌آفرین هم‌نوا شد و به استقبال امام و پیر طریقشان آمد. او که با آمدنش مژده بوی بهار را سر داد و اینجا بود که دل‌ها همگی، آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد، مژده دهید باغ را بوی بهار می‌رسد،‌ را نجوا کردند.

هواپیما با نیم ساعت تأخیر نشست
لحظه‌ها و ثانیه‌ها به کندی می‌گذشت تا دل‌های بیقرار ملت ایران با آمدن یار دیرینشان که 14 سال را در تبعید و به دور از کشور گذرانده بود، آرام شود. هواپيما با نيم‌ساعت تاخير نشست و آن نيم‌ساعت همه را ترسانده بود. مي‌ترسيدند براي هواپيما يا امام مشكلي پيش آمده‌ باشد اما بالاخره امام آمد آن هم در ساعات آغازین روز 12 بهمن سال 1357.
گروهي از دانش‌آموزان که معلم آن‌ها محمد علی رجایی بود، سرود «خميني ای امام» را در سالن فرودگاه اجرا كردند ضمن اینکه تمام خیابان‌های مشرف به فرودگاه و در مسیر امام، توسط عاشقان حزب‌الله، گلباران شده بود تا بدین‌وسیله عشق و علاقه وافرشان را به امام و رهبر خود نشان دهند.

هنوز هم نشاط و اشتیاق بهمن 57 در دل‌های ملت ایران زنده است
روزها، سال‌ها و بلکه دهه‌ها از آن روز می‌گذرد اما هنوز هم آن شور و نشاط و اشتیاق بهمن 57 در دل‌های ملت حق‌طلب ایران زنده است چرا که روح این ملت هماره با آزادگی و دین‌داری پیوند خورده است. چنانچه سال‌ها با چنگ و دندان از این انقلاب خود در مقابل زیاده‌خواهی ستمکاران و مستکبران عالم حفاظت و پاسداری کرده‌اند.
بدین طریق همه ساله در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برنامه‌های متنوعی در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود که استان فارس نیز از این مسئله مستنثی نیست بلکه هماره تلاش می‌کند تا به وسیله اجرای برنامه‌های نو و مبتکرانه بزرگداشت این ایام را هرچه باشکوه‌تر برگزار کند.

تشریح برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر در نخستین روز
از این‌رو برنامه‌های گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی در استان فارس با تجدید میثاق مدیران ارشد این استان با شهدا و گلباران قبور مطهر شهدا در ساعت 7 صبح آغاز شد و در ادامه زنگ انقلاب در مدارس سراسر استان در ساعت 8:30 صبح نواخته شد.
سیدمحمدعلی افشانی، استاندار فارس در این مراسم با گرامیداشت سالروز ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به وطن گف: 12 بهمن یادآور حماسه‌های ملتی است که از ظلم و ستم به ستوه آمده بود و در این روز منتظر رهبر خویش بود که به ناحق سالیان متمادی از مردم جدا شده بود.
وی با بیان اینکه در روز 12 بهمن 57، ایران سراسر شادی بود، افزود: همه از قشر و از هر سن در کمال شادی و مسرت منتظر ورود رهبر کبیر خود بودند و نظام خسته شده و به پایان رسیده، در بدترین شرایط ممکن آخرین روزهای خود را سپری می‌کرد ضمن اینکه شادترین اقشار در آن روز تاریخی، دانش‌آموزان و معلمان بودند که در شهرستان‌ها بزرگترین نقش را در پیروزی انقلاب داشتند.

تظاهرات انقلاب بدون حضور دانش‌آموزان، رمقی نداشت
استاندار فارس همچنین، به نقش معلمان در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: همه افرادی که در جریان مبارزه‌های انقلابی بودند نیک می‌دانند که نقش معلمان و آموزش و پرورش و دانش‌آموزان در انقلاب پررنگ بود و تظاهرات بدون حضور دانش‌آموزان رمقی نداشت.

بوق‌های کلیساها، کنیسه‌ها و قطارهای شیراز هم به صدا درآمد
بنابراین گزارش، در ادامه برنامه‌های امروز، مراسم نمادین ورود امام خمینی(ره) به کشورمان در ساعت 9:33 در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استان فارس برگزار شد که در آن مراسم نیز علاوه بر استاندار فارس، حجت‌الاسلام رضایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس به بیان نکاتی راجع به نقش جوانان و نوجوانان در تداوم انقلاب و حفظ دستاوردهای آن پرداخت.
همچنین، برنامه‌های امروز با به صدا درآمدن زنگ‌های مهدهای کودک و بوق‌های قطار شهری، کلیساها، کنیسه‌ها و مراکز فرودگاهی در ساعت 9:33 و 11 صبح ادامه یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: