کد خبر: 2608541
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳
گروه اجتماعی:‌ نماينده ولی فقيه در استان فارس با تأكيد بر اينكه بايد مفاخر و علمای دينی هرچه بيشتر و بهتر، معرفی شوند، بر ضرورت برگزاری پيش همايش بزرگداشت آيت‌الله محلاتی حول 4 محور مبارزات سياسی، فعاليت‌های اجتماعی، نظرات فقهی و سجايای اخلاقی آن عالم ربانی تأكيد كرد.
به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، آيت‌الله اسدالله ايمانی، نماينده ولی فقيه در استان فارس امروز شنبه، 4 آبان‌ماه در نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت آيت‌الله بهاءالدين محلاتی در شيراز بر ضرورت برگزاری پيش همايش برگزاری سالگرد شهادت حضرت علی‌بن حمزه(ع) و بزرگداشت آيت‌الله بهاءالدين محلاتی تأكيد كرد.
وی افزود:‌ اين پيش همايش در روز 24 محرم برگزار شود و از اكنون فراخوان مقاله بر روی چند محور جهت اين پيش همايش اعلام شود.
آيت‌الله ايمانی با تصريح اينكه اين پيش همايش و مقاله‌ها بايد بر روی 4 محور قرار گيرد، گفت: محور نخست نظرات فقهی آيت‌الهن محلاتی و جلالت ايشان از نظر فقه، اصول و فلسفه، محور دوم سجايای اخلاقی ايشان است كه اين سجايا به عنوان درسی برای زندگی امروز ما ضروری است و بايد جامعه ما با اين ويژگی‌های اخلاقی آشنا شده و به‌عنوان الگو برای سبك زندگی خود استفاده كند.
امام جمعه شيراز تصريح كرد: اين كار می‌تواند در قالب جمع‌آوری حكايت‌های كوچك از زندگی مرحوم آيت‌الله محلاتی صورت گرفته كه اين كتابچه در مدارس در اختيار نوجوانان قرار گيرد.
وی، محور سوم را مبارزات سياسی مرحوم محلاتی دانست و گفت: خاندان آن عالم ربانی در مبارزات سياسی دارای جايگاه بلندی است و بايد تلاش كنيم كه نقش و جايگاه فارس را در مبارزات سياسی تبيين كنيم.
آيت‌الله ايمانی با تصريح اينكه محور چهارم اين همايش فعاليت‌های اجتماعی مرحوم محلاتی قرار گيرد، گفت: بر روی اين 4 محور فراخوان مقاله ارائه شود كه برای اين كار بايد ابتدا يك دبيرخانه راه‌اندازی شده و منابع مالی آن تعريف شود.
نماينده ولی فقيه در فارس در پايان تأكيد كرد: بايد مفاخر و علمای دينی و علمی و شخصيت‌های تأثيرگذار جامعه، هرچه بيشتر و بهتر، معرفی شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: